Biri vardı..

Biri vardı..
Köşe Yazıları 21 Eylül 2018 464 defa okundu 0 yorum

Biri vardı yeni tanıdığım, sanki çok evvelinden beri bende olan biri…

Kısa bir zaman dilimi içerisinde o kadar çok şey paylaştık ki onunla dakikalar saatler yetmiyordu onla konuşmaya..

Zaman kavramını yok sayıyorduk. Uzakları yakın, yakınları ise daha da yakın yapmakla meşguldük.O ben de ben onda, bulmuştuk birbirimizi.

Normal değildi sohbetimiz onunla, derin mevzulara daldıkça dalıyorduk. İnsanlığın ve evrenin  varoluşun sebeplerini  araştırıyorduk. Hayatlarımızı, yaşadıklarımızı, eğlendiklerimizi ve güldüklerimizi paylaşıyorduk. Bildiğim ya da bildiğimi sandığım birçok şey onunla yeniden şekilleniyordu. O anlattıkça ben daha çok merak ediyor daha çok sorular sormaya başlıyordum. Ruhumun derinlerine indikçe iniyordu. Bilgiye aç biriydim çünkü. O da okumaya öğrenmeye ve öğrendiklerini anlatmaya can atıyordu. Yeni yetme talebe gibi beni eğittikçe eğitiyordu. Ciddi konuların arasında yapılan ince espriler gülüşmeler kahkahalar renklendikçe renkleniyorduk.

Hislerim derinleşmeye başlamıştı. Ondan etkilendiğimi onla zaman geçirmekten zevk almaktan öte bir şeyler olduğunu anlamam uzun sürmedi.

Ama her güzel şeyin bir sonu olduğunu çok iyi biliyordum. Öyle bir noktadaydım ki çünkü onun hakkında bilmediğim şeyler bir bir tokat çarpıyordu yüzüme.

Bilmediğim birçok karanlık bir tarafı varmış. Israr kıyamet anlattırdım biraz olsun. O anlattıkça nasıl olabilir bu? Nasıl bu kadar gaddar ve acımasız olabilir? İnanmak istemiyordum. Hayır diyordum hep ama karanlığı o kadar koyuydu ki ürkmeye başlamıştım. Sus demek geliyordu hep içimden..

SUS!

Beni içine aldığın dünyadan böyle uzaklaştırma!

Zaman dedim sonra kendime biraz zaman. Belki karanlığı ile sevebilirim onu, onda kaybolmaya hazırdım çünkü.

Ben daha bunu sindiremeden başka şeyler olmaya başladı. Yaklaştıkça itti beni ama uzaklaştırmadı.

İstenmiyordum, biliyordum..

Nedenini hala çözebilmiş olamasam da son cümlesi teselli değildi benim için..

“Sana ve kendime bu acıyı çektirmek istemiyorum!”

Bilseydi keşke…

Acı çekmeye bile razıydım onunla…

Benzer Yazılar

Yorumlar

Yorum Yapmak İster misiniz?