Kelle

Kelle
Komedi 20 Ocak 2017 353 defa okundu 1 yorumSavaş esnasında ordu büyük kayıplar vermektedir. Ordu komutanı OttoMaN, bu gidişata dur demenin yollarını ararken birden aklına zekice bir fikir gelir. Hemen taburu geniş bir arazide toplar ve tabura şöyle hitap eder :

– Bu günden sonra düşman tarafından bir kelle getirene 10 TL vereceğim

der ve taburu düşman cephesine gönderir.

Ertesi gün bölük şahlanır ve herkes 2,3 kelle getirip Ordu komutanı OttoMaN‘dan parasını tahsil eder.

Savaşın 3.günü ordu komutanı YabaN‘ın olmadığını fark eder. Tabura haber gönderir ve tüm ölülerle yaralıların arasında YabaN‘ı araştırır. Yapılan aramalarda YabaN‘dan hiç iz yoktur..YabaN‘sız geçen 5 günden sonra nöbetçilerden biri tabura doğru bir toz bulutunun yaklaştığını haber verir..

Dürbünü eline alan OttoMaN yaklaşan toz bulutunun bir kamyon olduğunu görür. Gözlerine inanamaz kamyonun kasası düşman kelleleriyle doludur ve direksiyondaki kişi de YabaN‘dan başkası değildir. Sevinçle YabaN‘ı karşılayan ordu komutanı OttoMaN ordusuna dönerek asker dediğin böyle olmalı der ve YabaN‘ı odasına çağırır.

Odaya giden YabaN‘a ordu komutanı ;

– Bak evladım devletimiz savaş halinde ve ekonomimiz bozuk. Ben sana düşman kellesi başına 10 TL sözü verdim lakin bu kadar kelleye ödeyecek bütçemiz yok. Gel seninle bir anlaşma yapalım kelle başına sana 6 TL verelim.

der..

Bunu duyan YabaN hemen cevap verir.

– Olmaz komutanım.

Bunu üzerine OttoMaN ;

– Tamam o zaman 7 TL olsun der.

YabaN yine kafasını iki yana sallayarak,

– O da olmaz komutanım.

Ordu komutanı OttoMaN kızgın bir ifade ile YabaN‘a niye kabul etmediğini sorar..

YabaN hemen cevap verir..

– Komutanım ben zaten 8 TL’den aldım o kelleleri..

Bölüm Sponsorları

0

Yorumlar

1 yorum yapılmış. Sende yorum yap

Yorum Yapmak İster misiniz?